У відповідності до рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від04.12.2023 № 627 «Про організацію освітнього процесу в групах для дітей старшого дошкільного віку у визначених приміщеннях (спорудах) КП «Харківський метрополітен»», наказів Департаменту освіти Харківської міської ради від 11.12.2023 № 180 «Про організацію освітнього процесу в групах короткотривалого перебування для дітей старшого дошкільного віку у визначених закладах дошкільної освіти та приміщеннях (спорудах) КП «Харківський метрополітен»», Управління освіти адміністрації Салтівського району Харківської міської ради від 11.12.2023 № 56 «Про організацію освітнього процесу в групах короткотривалого перебування для дітей старшого дошкільного віку у визначених закладах дошкільної освіти Салтівського району м. Харкова у приміщеннях (спорудах) КП «Харківський метрополітен» з 06.01. 2024 року починається підготовка дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання.

На виконання законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про правовий режим воєнного стану», «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», «Про охорону праці», постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 «Про затвердження Положення про заклад дошкільної освіти» (зі змінами), наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів» (зі змінами), відповідно до рішення Ради оборони Харківської області від 07.07.2023 № 7, рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 04.12.2023 № 627 «Про організацію освітнього процесу в групах для дітей старшого дошкільного віку у визначених приміщеннях (спорудах) КП «Харківський метрополітен»», наказів Департаменту освіти Харківської міської ради від 11.12.2023 № 180 «Про організацію освітнього процесу в групах короткотривалого перебування для дітей старшого дошкільного віку у визначених закладах дошкільної освіти та приміщеннях (спорудах) КП «Харківський метрополітен»», Управління освіти адміністрації Салтівського району Харківської міської ради від 11.12.2023 № 56 «Про організацію освітнього процесу в групах короткотривалого перебування для дітей старшого дошкільного віку у визначених закладах дошкільної освіти Салтівського району м. Харкова та приміщеннях (спорудах) КП «Харківський метрополітен»» та комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 174 Харківської міської ради» від 12.12.2023 № 37 «Про організацію освітнього процесу в групах короткотривалого перебування для дітей старшого дошкільного віку у комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 174 Харківської міської ради» та приміщеннях (спорудах) КП «Харківський метрополітен», на підставі протоколу від 28.11.2023 № 18 позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, керуючись листами Міністерства освіти і науки України від 22.06.2022 № 1/6887-22 «Щодо збереження мережі закладів дошкільної освіти та захисту прав їх працівників», від 21.08.2023 № 1/12490-23 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році», дорученням спільної наради начальників управлінь освіти адміністрацій районів Харківської міської ради та керівників закладів дошкільної освіти від 12.12.2023 № 1, з метою підготовки дітей старшого дошкільного віку до школи в режимі оф лайн у визначених приміщеннях (спорудах) КП «Харківський метрополітен» в умовах воєнного стану з 01.01.2024 року внесені зміни до режиму роботи закладу:

Групи № 4 «Калинка та № 5 «Горобинка» для дітей старшого дошкільного віку починає працювати в режимі роботи групи короткотривалого перебування дітей з проведенням занять у приміщеннях (спорудах) КП «Харківський метрополітен» на станції «Академіка Павлова».

Режим роботи дошкільного навчального закладу у приміщеннях (спорудах) КП «Харківський метрополітен» на станції «Академіка Павлова» – з 09.00 до 16.00.

Режим роботи груп:

1. № 4 «Калинка»,старший дошкільний вік, 10:00 - 12:00, 2-х годинне перебування;

2. № 5 «Горобинка», старший дошкільний вік, 13:00 - 15:00, 2-х годинне перебування.

Освітній процес здійснюється державною мовою, відповідно до державного стандарту – Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція), за програмою виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «ДИТИНА».

Виходячи із завдань дошкільного закладу на 2023/2024 навчальний рік, безпекової ситуації у місті, особливостей організації освітнього процесу в групах короткотривалого перебування для дітей старшого дошкільного віку в приміщеннях (спорудах) КП «Харківський метрополітен» педагогічний колектив разом з батьками та громадськістю спрямує свою діяльність на реалізацію наступних завдань:

1. Оптимізація підготовки дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання за трьома критеріями: особистісний, інтелектуальний, соціально-психологічний.
  2. Співпраця з батьками вихованців, з метою максимально можливого задоволення освітніх потреб дітей.
  3. Створення безпечного, комфортного розвиваючого середовища для учасників освітнього процесу в умовах роботи групи в приміщеннях (спорудах) КП «Харківський метрополітен».