/Files/images/муз.png

Основні завдання музичного виховання:

1. Виховувати любов та інтерес до музики. Тільки розвиток емоційної чуйності і сприйнятливості дає можливість широко використовувати виховний вплив музики.

2. Збагачувати враження дітей, знайомлячи їх у виразно організованій системі з різноманітними музичними творами і використовуваними засобами виразності.

3. Залучати дітей до різноманітних видів музичної діяльності, формуючи сприйняття музики і найпростіші виконавські навички в області співу, ритміки, гри на дитячих інструментах. Знайомити з початковими елементами музичної грамоти. Все це дозволить їм діяти усвідомлено, невимушено, виразно.

4. Розвивати загальну музикальність дітей (сенсорні здібності, ладо-висотний слух, почуття ритму), формувати співочий голос і виразність рухів. Якщо в цьому віці дитини навчають і залучають до активної практичної діяльності, то відбувається становлення і розвиток всіх його здібностей.

5. Сприяти розвитку музичного смаку. На основі отриманих вражень і уявлень про музику проявляється спочатку вибіркове, а потім оцінювальне ставлення до виконуваних творів.

6. Розвивати творче ставлення до музики перш за все в такій доступній для дітей діяльності, як передача образів у музично-ритмічних рухах, пісенних імпровізаціях, в іграх і драматизації.

Не талановитих дітей не буває!

Талант – видатні вроджені якості, особливі природні здібності. Обдарований – теж, що і талановитий. Здібності – природна обдарованість, талановитість. Геній – вища творча здатність. Дослідниками психології і педагогіки вже не раз доведено, що чим людина молодше, тим вона універсальніше за своїми можливостями.

Маленька дитина, з одного боку, – «ще може все». Вона не розвинула одні сторони своєї психіки, одні групи здібностей за рахунок інших і не поставила собі кордону з власних своїх досягнень, як це буває з нами, дорослими.

Зрозуміло, що в просторі і часі одного людського життя, ніхто не може «стати всім», але в сприятливих умовах багато дітей можуть успішно проявити себе в різних видах творчості.

Для дитячого віку характерна креативність (прагнення до творчості). Дитина живе своїми образами, коли, щось робить вдома, а зокрема в нашому дитячому садку створені всі умови для розвитку талановитих дітей.

Для нас педагогів головне бачити в кожній дитині творця. Музика завжди претендувала на особливу роль в суспільстві. У стародавні століття музично – медичні центри лікували від туги, нервових розладів, захворювань серцево – судинної системи. Музика підвищує працездатність і розумову активність мозку. Але головне, музикою можна впливати на емоційне самопочуття людини. Для цієї музики не існує нічого неможливого.

Необхідно лише бажати її слухати і вміти слухати. Природа щедро нагородила людину. Вона дала їй все для того, бачити, відчувати, відчувати навколишній світ. Вона дозволила їй чути все різноманіття існуючих навколо звукових фарб. Прислухаючись до власного голосу, голосів птахів і тварин, таємничого шелесту лісу, листя і завивання вітру, люди вчилися розрізняти інтонацію, висоту, тривалість. З необхідності та вміння чути народжувалася музикальність – природою дана людині властивість.

Можна нерідко чути: «Мабуть, моя дитина пішла в батька, у неї зовсім немає музичного слуху. Досить поширена формула визначення причини відсутності здібностей сина чи дочки. Однак все насправді інакше.

Якби походження було визначальним чинником у формуванні здібностей, то тоді діти, покоління за поколінням, успадковували б професії батьків. Але життя набагато цікавіше, і не так вже й рідкісні випадки, коли дитина вченого стає скрипалем, а лікаря – письменником. І пояснюється це оточенням, в якому росте малюк, його власним досвідом. Вони визначають в майбутньому і здібності, і характер людини. І якщо син музиканта вибирає ту ж професію, що його батько, то причина насамперед у тому, що виховувався він в атмосфері музики, що з перших днів появи на світ був занурений у світ чарівних звуків.

Кожен від природи музикальний. Оточуюче середовище ростить і живить особистість. Якщо для музичного розвитку дитини з самого народження створені необхідні умови, то це значний ефект у формуванні її музикальності.

Ранній прояв музичних здібностей говорить про необхідність починати музичний розвиток якомога раніше.

Пам’ятка для батьків по музичному вихованню

1. Ранній прояв музичних здібностей говорить про необхідність починати музичний розвиток дитини як можна раніше. Якщо не закласти з самого початку міцний фундамент, то марно намагатися побудувати міцний будинок: навіть якщо він буде красивий зовні, все одно розвалиться на шматки від сильного вітру і землетрусу », – вважають педагоги

2 Шлях розвитку музикальності кожної людини однаковий. Тому не слід засмучуватися, якщо у нашого малюка немає настрою щось заспівати або йому не хочеться танцювати, а якщо і виникають подібні бажання, то спів, на ваш погляд, здається далеким від досконалості, а рухи смішні і незграбні. Не турбуйтеся! Кількісні накопичення обов’язково перейдуть в якісні. Для цього потрібен час і терпіння.

3. Відсутність будь-якої з здібностей може гальмувати розвиток інших. Значить, завданням дорослого є усунення небажаного гальма.

4. Не «приклеюйте» вашій дитині «ярлик» – немузичний, якщо ви нічого не зробили для того, щоб цю музикальність у нього розвинути.

Музика володіє сильним психологічним впливом на людину. Вона впливає на стан нервової системи (заспокоює, розслаблює чи, навпаки, розбурхує, збуджує), викликає різні емоційні стани (від умиротворення), спокою і гармонії до занепокоєння, пригніченості або агресії). У зв’язку з цим важливо звернути увагу на те, яку музику слухаєте ви і ваші діти.

Збудлива, гучна музика, що виражає агресивний настрій, позбавляє людину (і дорослого, і дитину) стану врівноваженості, спокою, а при певних умовах (наприклад, на рок-концертах), спонукає до руйнівних дій. Особливо протипоказана така музика гіперзбудливим дітям із слабким контролем, тому що вона підсилює прояви негативних властивостей у поведінці дитини.

Спокійна музика, що викликає відчуття радості, спокою, любові, здатна гармонізувати емоційний стан як великого, так і маленького слухача, а також розвивати концентрацію уваги. Музику можна використовувати перед сном, щоб допомогти дитині заспокоїтися і розслабитися. Коли дитина ляже у ліжко, увімкніть спокійну, тиху, мелодійну, м’яку музику і попросіть її закрити очі і уявити себе в лісі, на березі моря, в саду або в будь-якому іншому місці, яке викликає в неї позитивні емоції. Зверніть увагу дитини на те, як розслабляється і відпочиває кожна частина її тіла.

Проведення заходів художньо-естетичного циклу

Молодші і середні групи Свято Осені Жовтень
Ми маленькі козачата Жовтень
Тематична розвага «Іде Святий Миколай» - свято для дітей старших груп Грудень
Свято Новорічна казка – свято для дітей середніх груп Грудень
«Ялинка в гості кличе» - свято для дітей молодших груп Грудень
Свято весни, мами і усіх жінок Березень
Свято випуску дітей до школи Травень
Розваги для дітей розвага до Дня музики «Зустрічай нас дитячий садок» - розвага Вересень
«Чарівні мелодії світом лунають Жовтень
«Осінні сюрпризи для малюків» Листопад
«Зустріч з героями улюблених казок» лялькова вистава Грудень
«Разом радуймося і заколядуймо!» - народознавче свято Січень
«Зиму проводжаємо – весну зустрічаємо!» - народознавче свято Лютий
«Великодня гаївка» - народознавче свято Квітень
«Чарівна весняна квітка» - екологічна розвага Квітень
«Родинне деревце – наш славний родовід» - родинне свято Травень
«День народження для всіх» Щомісяця
Музично-спортивні розваги «Вітамінія чекає малюків» - розвага Вересень
«Веселі козацькі розваги» - спортивна розвага Жовтень
«Спритні, веселі, дужі, бо зі спортом дружим» - фізкультурна розвага Листопад
«Зимові перегони» - музично-спортивна розвага Грудень
спортивний фестиваль «Веселі старти» Січень
валеологічна розвага «Щоб здорові щічки мати, про здоров’я потрібно дбати!» Лютий
- театралізована спортивна розвага «Пригоди на острові скарбів» Квітень
ігрова розвага «Подорож до країни квітів» Квітень
валеологічна розвага «Краплини здоров’я і сили» Травень
гра драматизація «У гості до лялечки Оленки» Вересень
музична розвага «Весела карусель» Вересень
«Петрик в гостях у малят» Жлвтень
лялькова вистава «Приходь казка до малят» Жовтень
театралізована вистава «Мої улюблені іграшки» Листопад
музично – танцю-вальна розвага «Насінинка доброти» Листопад
гра-розвага «Весела мандрівка» Грудень
театралізована вистава «Про півника та курочку і про хитру лисичку» - за мотивами казки Н.Забіли Грудень
- музична розвага «Пригоди у зимовому лісі» Січень
валеологічна розвага «Як звірі зайця лікували – від хвороби рятували» Січень
вистава-квест на фартушках «У пошуках музичних дзвіночків» Лютий
танцювально-музична розвага «Неслухняні черевички» Лютий
розвага-інсценізація «З книжечкою ми друзі назавжди» Березень
казкова розвага «Весняний переполох» Березень
фізкультурно-музичне дійство «Розваги з Капітошкою» Квітень
- музична розвага «Яскравий світ чарівних звуків» Квітень
хороводні ігри. народознавча розвага «Нумо, станем в хоровод» Травень
екологічна розвага «Капітошчині дзвіночки» Травень
розважальне шоу за участю батьків «Це мій малюк» Травень
розвага «Ми поспішаємо в країну Знань »калинонька Вересень
музичне театралізоване дійство «Як маленький Гриць Україну рятував» Вересень
народознавча розвага до дня Покрови «Посвята в козачата» Жовтень
Цікава зустріч з українськими народними інструментами Жовтень
до міжнародного Дня Музики «Лебедине озеро» – музичний квест Жовтень
театралізована музична розвага «Пригоди Котигорошка» Листопад
«Дитячий альбом» слухання класичної музики Листопад
розвага з валеології «Оздоровлює природа» Грудень
фольклорна розвага для дітей середніх і старших груп Музичні загадки-відгадки Грудень
розвага до Дня Збройних сил України «Наші хлопці сильні і сміливі» Грудень
Квест до Дня Святого Миколая Грудень
«Дитячий альбом» П.І. Чайковського» музична скринька Січень
розвага для дітей «Різдвяний вертеп» Січень
театралізація для дітей «Івасик-телесик» Лютий
«Подорож до країни Мелодія» Березень
«Мова рідна солов’їна» - тематична розвага до дня народження Т.Г. Шевченка Березень
розвага до Всесвітнього дня поезії Вечір поезії і пісень
розвага до дня театру «Казка в гості завітала» Березень
розвага до Дня гумору «Жартівливі посіденьки» Квітень
розвага до Дня танцю «Танцюють всі» Квітень
ековалеологічне театралізоване дійство «Врятує світ лиш доброта» Квітень
Народні ігри до Великодня Квітень
патріотична театралізована композиція «Діти без війни» Травень
тематична розвага до Дня матері «Мова моя українська, мова моя материнська» - Травень
Кiлькiсть переглядiв: 693